WSzW Lublin BIP
Aktualności
Wtorek, 23 kwietnia 2019r.
12.12.2016
W miesiącu styczniu 2017 r. rozpocznie się faktyczny nabór ochotników (żołnierzy rezerwy i osób po kwalifikacji wojskowej) do Terytorialnej Służby Wojskowej w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Lublinie.
 

 
Co to są Wojska Obrony Terytorialnej?
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) będą piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. W WOT będą pełnić służbę żołnierze zawodowi oraz żołnierze pełniący nowy rodzaj czynnej służby wojskowej tj. Terytorialną Służbę Wojskową (TSW). Obowiązek TSW będzie pełniony w obszarze swojego zamieszkania na dwa sposoby – rotacyjnie (podczas odbywania ćwiczeń i szkoleń wojskowych) oraz dyspozycyjnie (w pozostałym czasie). WOT będą stanowić samodzielny rodzaj SZ RP, który w znaczący sposób powiększy potencjał obronny Polski. Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej będzie właściwy w zakresie dowodzenia jednostkami wojskowymi i związkami organizacyjnymi tych wojsk w czasie pokoju, sytuacji kryzysowej i wojny. Wojskowe komendy uzupełnień udzielają informacji i prowadzą rejestry ochotników do służby w jednostce Obrony Terytorialnej.
 
Szczegółowych informacji na temat tej formacji uzyskasz na stronie internetowej: http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/
 
Rzecznik prasowy
ppłk dr Zbigniew TARKA